ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród licznych miejscowości w kraju, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale również na wielu innych polach. Zaczyna być miastem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Dobre przekształcenia w stolicy małopolski.
Co niezłego wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Szybkie akcje w temacie uzyskiwania dotacji sprawiły, że gmina wzbogaciła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i potrzebne miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas historie, które nie są bezpośrednio z nami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Tymczasem Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko część zmian, które pozwalają krakusom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje inspirują gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym działania nie dotyczą tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są związane z całym województwem małopolskim. Przeto zamiast narzekać tylko zauważyć zmiany w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się zachowania tempa zmian – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent