restauracja włoska Kraków

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. włoskie jedzenie w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film