Jeśli denerwujesz się na podwyżki cen paliwa, być może raczysz zaciekawić się tym tematem, iż istnieje opcjonalny sposób na tankowanie samochodu, który jest poprawniejszy dla otoczenia, dla silnika oraz dla budżetu, bo kosztuje mniej więcej połowy cena benzyny i oleju napędowego.

Gra toczy się o gaz. W obliczu tych licznych walorów nasuwa się zapytanie, czy rzeczywiście warto przebudować samochód pod tym kątem? Zerknijmy!

Przerobienie auta na gaz – korzyści
Koronną zaletą konwersji samochodu jest redukcja kosztów paliwa, jaką można obniżyć o około 40%. Wynika to z faktu, że LPG podlega o wiele niższemu zużyciu paliwa niż benzyna oraz olej napędowy i choć jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja sumptów z nawiązką to wynagradza.

Piotr Marzec Kraków

Jeśli odmienisz pojazd, będziesz posiadać prawo do obniżenia podatku drogowego, bowiem państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, że gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek ciągle korzystających z oferty naszej firmy, a zatem może faktycznie przedłużyć witalność wielu silników.

Ponadto wozy napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 niż samochody benzynowe,
•    10% mniej aniżeli silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu aniżeli olej napędowy.

Jak w takim razie widać są rzeczywiście mnóstwo poprawniejsze dla środowiska. Tym o wiele bardziej, jeżeli jeździsz jednym z mniej ekonomicznych wozów, widzisz dziś wyraźnie, że zdecydowanie należałoby rozważyć konwersję pojazdu na gaz. Te wszystkie wyżej wymienione argumenty przemawiają za tym w bezceremonialny sposób.